În etapa a XIII-a din seria a zecea a Ligii 3, CSM Victoria Carei a jucat azi, pe teren propriu, cu CS Lotus Băile Felix. Cu un arbitraj sub orice critică, careienii antrenaţi de Marius Botan au făcut un egal (0-0).

Careienii au dominat jocul, au avut câteva ocazii, dar nu au reuşit să le fructifice.

În minutul 20, jucătorul Copil Cristian de la Lotus Băile Felix a primit cartonaş roşu. Însă în minutul 45, a fost eliminat şi jucătorul careian Teordor Bîrle, după ce a acumulat două cartonaşe galbene.
În primele minute ale reprizei secunde a fost trimis în tribună şi antrenorul Marius Botan, care s-a revoltat împotriva arbitrajului plin de greşeli.
Lotul CSM Victoria Carei: Gorbe Florin, Bîrle Teodor, Silaghi Claudiu, Aspru Răzvan, Kinczel Ervin, Tilinger Daniel (cpt.), Myilvan Bogdan, Vajda Roland, Raţ Raul, Marinaş Adrian, Nwokoecha Chukwuebuka.
Rezerve: Mitracica Erik, Tincău Luca, Zbona Raul, Nyilvan Rareş, Benze Devon, Negreanu Răzvan, Horvath David, Moş Flavian, Haller Dominik.
Antrenor: Marius Botan.

Lotul CS Lotus Băile Felix: Barabas Adrian, Popa Mădălin (cpt.), Sârbu Cosmin, Costea Vlad, Oros Cristian, Pop Florin, Gheban Darius, Copil Cristian, Pintea Alexandru, Creţ Răzvan.
Rezerve: Beke Eduard, Paublusztig Tamas, Gal Andrei, Cucu Sebastian, Arsene Marian, Gitye Gelu, Sala Denis, Blăgea Patrick, Popovits Patrick.
Antrenor: Ghiţ Gheorghe.