Victoria Carei a disputat ieri seara, pe teren propriu, un meci de pregătire în compania celor de la Viitorul Vetiș. Careienii antrenați de Marius Botan au reuși să se impună cu scorul de 3-2, după ce la pauză au fost conduși, scorul fiind 1-2.

Pentru Victoria Carei au marcat Marinaș, Tincău și Kinczel.

Antrenorul Marius Botan a împărțit lotul în două echipe, pe care le-a trimis în teren în cele două reprize.
Victoria Carei- repriza 1: Mitracica, Moș, Silaghi, Bârle, Ghiarfaș, Tilinger, Tincău, Vajda, Benze, Nyilvan B., Marinaș.
Victoria Carei- repriza 2: Gorbe, Moș, Veszpremi, Bârle, Ghiarfaș, Kinczel, Haller, Nyilvan R., Horvath, Zbona, Nelson.
Nu au putut juca, fiind accidentați: Ritli, Dulap, Laver, Mihale, Negreanu, Aspru.
Sâmbătă, de la ora 18.00, Victoria Carei va întâlni, tot pe teren propriu, echipa Unirea Valea lui Mihai.