Partida de ieri dintre seniorii și juniorii Victoriei Carei, din primul tur al fazei județene a Cupei României, a fost câștigată de către seniori cu scorul de 5-1 (4-1).

Pentru seniorii de la CSM Victoria Carei au marcat în prima repriză Bakai Balazs, Daniel Tilinger și Raul Zbona (2), iar Daniel Feier a înscris pentru CSM Victoria Carei II.

În repriza secundă, Raul Zbona a înscris din nou pentru echipa de seniori, stabilind scorul final al partidei.
CSM Victoria Carei: Florin Gorbe, Teodor Bîrle, Flavian Moș, Raul Ritli, Mihai Ghiarfaș, Claudiu Silaghi, Daniel Tilinger (cpt.), Nyilvan Rareș, Bakai Balazs, Nyilvan Bogdan, Raul Zbona.
Rezerve: Menesi Alex, Horvath Daniel, Paul Ciobâncan, Szenasi Mark, Kinczel Ervin.
Antrenor: Marius Botan.

CSM Victoria Carei II: Erik Mitracica, Victor Mihalca, Veszpremi Martin, Sebastian Caragea, Claudiu Mihale, Devon Benze (cpt.), Bogdan Janos, Răzvan Negreanu, Adrian Marinaș, Saraz Szilvesyter, Daniel Feier.
Rezerve: Villi Bence, Sebastian Pop, Darius Varga, Ianis Malinetescu, Farte Kevin, Piczok Ioan.
Antrenor: Kinczel Ervin.