
Astăzi, 26 iunie 2026, Liceul Tehnologic “Simion Bărnuțiu” Carei a marcat încheierea unui nou an școlar, un moment de bucurie, emoție și recunoștință. Elevii claselor a XI-a de la învățământul profesional de zi au încheiat o etapă a vieții lor și au pășit pe drumul viitorului.
Anii petrecuți în sălile de clasă, în atelierele școlare și la firmele partenere au avut rolul de a oferi cunoștințe și abilități pentru parcursul lor profesional, iar activitățile extracurriculare în care s-au implicat, de a le deschide câmpul vizual. A fost un an plin de provocări, de muncă și de reușite. Elevii au demonstrat perseverență, seriozitate și dorință de autodepășire.
Felicitări absolvenților de la specializările Mecanic auto, Mecanic agricol, Tapițer-plăpumar-saltelar, Operator mașini cu comandă numerică, Confecționer produse textile.
„Fie că își vor continua studiile, fie că vor păși în câmpul muncii, îi încurajăm să privească spre viitor cu încredere, ducând cu ei valorile dobândite în cadrul liceului. Vă dorim să deveniți cei mai buni profesioniști în domeniul vostru și să fiți mândri de meseria dobândită”, le-a transmis absolvenţilor directorul Emeric Gindele.




















