CSM Victoria Carei a disputat azi un nou meci de pregătire în compania celor de la CSM Satu Mare. Partida s-a disputat pe terenul sintetic al Bazei Sportive Dinamo și a fost câștigată de sătmăreni cu scorul de 2-1.

Răzvan Prodan a deschis scorul pentru CSM, cu două minute înainte de finalul primei reprize, după o centrare, de pe partea stângă, ”marca” Brata și o deviere cu capul a lui Zamfir. Careienii au restabilit egalitatea, în minutul 65, după o lovitură liberă executată foarte bine de Kinczel, mingea a lovit transversala, a căzut pe linia porții, iar Orosz Engelbert a îndeplinit o simplă formalitate, 1-1.

Cu cinci minute înainte de finalul jocului, Vajda a finalizat cu gol o acține de atac a CSM-ului și a stabilit scorul final al jocului, 2-1.
Cele două echipe se vor întâlni, din nou, sâmbătă, pe terenul sintetic al Bazei Sportive Dinamo sau, dacă vremea va permite, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan”.
„A fost un test util echipei noastre. Mă bucur pentru că băieţii au tratat meciul foarte bine din toate punctele de vedere. M-aş fi bucurat dacă am fi fost mai lucizi în faţa porţii, dar sper să remediem această problemă în următoarele meciuri de pregătire”, a declarat antrenorul CSM Victoria Carei, Marius Botan.
CSM Victoria Carei: Erik Mitracica – Veszprem Martin, Flaviu Moș, Claudiu Mihale, Mihai Ghiarfaș, Kinczel Ervin, Daniel Tilinger, Claudiu Silaghi, Adrian Marinaș, Nyilvan Bogdan, Daniel Feier;
Rezerve: Florin Gorbe – Răzvan Negreanu, Laser Beniamin, Teodor Bîrle, Bakay Balazs, Raul Zbona, Orosz Engelbert, Benzi Devon, Nyilvan Rareș;
Antrenori: Marius Botan și Bagossy Alexandru (portari);
CSM Satu Mare repriza 1: Iulian Anca-Trip – Eduard Dobrai, Răzvan Prodan, Călin Vădan, Ciprian Brata, Gabriel Cădar, Raul Ziman, Bura, Zsiga Ervin, Cosmin Zamfir, Tony Kanalos;
Rezerve: llyes – Florin Mureșan, Flaviu Ionescu, Antonio Pașca, Svarczkof Istvan, Vaida Roland, Denis Baior, Alex Bonea;
Antrenor: Tiberiu Csik;