Vitezoman careian prins în Decebal cu dublul vitezei maxim admise

Share

La data de 22 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au identificat în trafic, pe DN 19, în localitatea Decebal, un bărbat, de 40 de ani, din Carei, în timp ce se deplasa cu viteza de 105 km/h, pe un drum cu viteza maximă admisă de 50 km/h.

radar

Conducătorului auto i s-a reținut permisul de conducere.

Polițiștii sătmăreni au desfășurat activități pentru siguranța circulației pe drumurile publice și a normelor de conviețuire socială, ocazie cu care au aplicat ieri, 22 ianuarie a.c., peste 110 sancțiuni contravenționale la Legea 61/1991 privind sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice și OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, în valoare totală de aproximativ 22 000 de lei. Totodată, s-a reținut un permis de conducere.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura