Eric Bicfalvi a debutat în forţă în tricoul ruşilor de la FK Ural. Fostul mijlocaş al Stelei şi al lui Dinamo a înscris două goluri în primul meci pentru noua sa echipă: „sfertul” de finală din Cupa Rusiei, cu FK Krasnodar, scrie Digi Sport.

bicfalvi

Echipa românului a avut o revenire incredibilă în partida contra lui Krasnodar. Formaţia calificată în optimile Europa League a condus cu 3-0 în minutul 33, după reuşita lui Smolov şi „dubla” lui Claesson, însă trupa din Ekaterinburg a egalat la 3 şi a dus partida în prelungiri.
Iljin a redus din handicap în minutul 35, iar apoi a ieşit la rampă Bicfalvi, care a reuşit o „dublă” de excepţie, în minutele 52 şi 65. Mai întâi a punctat după o lovitură de cap, iar la 20 de minute după pauză a înscris un gol de senzaţie, cu un şut superb, la colţul lung, se mai arată în articolul postat de Digi Sport.