Expoziţia Fotoclubului „Vasile Vénig László” la Oradea

Share

Din cauza ploii torenţiale, în prezenţa unui public restrâns, a fost vernisată vineri, 19 februarie 2016, la ora 18.00, expoziţia din Oradea a membrilor Asociaţiei Fotoclub „Vasile Vénig László” din Carei.

a-180
Pe simezele Galeriei din Oradea au fost instalate cele 60 de fotografii alb-negru şi color realizate de: Hágó Attila Nándor, Bikfalvi Zsolt, Dragoş Georgescu, Marius Georgescu, Enyedi Zsolt, Csomai Dávid, Farkas Alexandra, Poosz Annamária, Tárnoky Sebastian, Stoica Marian, Vida István, Regéczy Zsolt, Hóhágyi Gyula, Kiss Sándor, Bereczky Zoltán, Fülöp Csaba şi Simai Zsolt grupate sub genericul „Natura vs umanitatea”.
Publicul prezent la eveniment a fost salutat de către artistul fotograf Ştefan Tóth AFIAP, preşedintele Asociaţiei „Euro Foto Art”, care a prezentat contextul în care a cunsocut pe regretatul artist fotograf Vasile Vénig László AFIAP, preşedintele Fotoclubului „9 Mai” din Carei şi a apreciat bunele relaţii de colaborare existente cu Fotoclubului „Vasile Vénig László” din Carei şi a înmânat festiv preşedintelui Hágó Attila Nándor palcheta ediţiei a IV-a a Festivalului Internaţional ”Carol Pop de Szathmári – Szathmári Pap Károly”.
În continuare vicepreşedintele Fotoclubului din Carei Bikfalvi Zsolt a prezentat proiectele Fotoclubului „Vasile Vénig László” din Carei. Momentele muzicale ale vernisajului au fost asigurate de artistul Florian Chelu. Expoziţia organizată în parteneriat cu Biblioteca Judeţeană „Gheorghe Şincai” sub patronajul Consiliului Judeţean Bihor va rămâne la dispoziţia publicului până la data de 07 martie 2016, în zilele de lucru între orele 08.00 – 19.00, la care accesul este gratuit.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura