Minoră de 13 ani, lovită pe trecerea de pietoni. Fetița a ajuns la spital

Share

La data de 3 octombrie a.c., în jurul orei 07.50, polițiştii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au fost sesizați despre producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Național 1C, din orașul Livada.
Din primele verificări, polițiştii au constatat faptul că un bărbat de 33 de ani, din județul Maramureș, în timp ce conducea un ansamblu de vehicule format dintr-o autoutilitară și semiremorcă, ar fi acroșat o minoră de 14 ani, din orașul Livada, care în calitate de pieton, s-ar fi angajat în traversarea drumului public prin loc nepermis.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a minorei, aceasta fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura