Echipa UDMR, alături de deputatul Magyar Lorand, candidat pentru un nou mandat, s-au aflat astăzi în mijlocul careienilor.
Acțiunea de campanie a avut loc în cursul acestei dimineţi, în piaţa agroalimentară din Carei.
Deputatul Magyar Lorand, alături de echipa de campanie, a stat de vorbă cu careienii, a distribuit pliante și a prezentat programul electoral al candidaților UDMR la alegerile parlamentare, respectiv al candidatului UDMR la preşedinţia României, Hunor Kelemen.
”Și careienii știu foarte bine că, pentru revenirea la normalitate, la alegerile viitoare trebuie să învingă rațiunea, iar pentru asta avem nevoie de fiecare vot”, a transmis deputatul Magyar Lorand.












