Pompierii sătmăreni care au intervenit în localitățile afectate de inundații din județul Galați s-au reîntors acasă

Share

Cele cinci zile de misiune ale pompierilor sătmăreni au ajuns ieri la final, aseară pornind spre casă.
Misiunile care le-au fost încredințate au constat din evacuarea mâlului din locuințe, curți și subsoluri, curățarea drumurilor locale de aluviunile aduse de ape, asigurarea accesului spre casele oamenilor și evacuarea în siguranță a bunurilor cetățenilor.
Au monitorizat zonele aflate în pericol de a fi inundate, iar duminică seara au ridicat pe brațele lor copiii și persoanele în etate care au fost nevoite să-și părăsească locuințele!
Au fost sprijin și speranță pentru oamenii afectați de inundațiile din județul Galați, arată ISU Satu Mare.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura