Cele cinci zile de misiune ale pompierilor sătmăreni au ajuns ieri la final, aseară pornind spre casă.
Misiunile care le-au fost încredințate au constat din evacuarea mâlului din locuințe, curți și subsoluri, curățarea drumurilor locale de aluviunile aduse de ape, asigurarea accesului spre casele oamenilor și evacuarea în siguranță a bunurilor cetățenilor.
Au monitorizat zonele aflate în pericol de a fi inundate, iar duminică seara au ridicat pe brațele lor copiii și persoanele în etate care au fost nevoite să-și părăsească locuințele!
Au fost sprijin și speranță pentru oamenii afectați de inundațiile din județul Galați, arată ISU Satu Mare.
Pompierii sătmăreni care au intervenit în localitățile afectate de inundații din județul Galați s-au reîntors acasă
Share






