Medic veterinar din Tășnad, trimis în judecată pentru agresarea fostei soții. Femeia nu a mai suportat violențele repetate

Share

Judecătoria Carei a decis vinerea trecută începerea judecății într-un dosar în care un medic veterinar din Tășnad este acuzat de violență în familie după ce și-a agresat în mod repetat fosta soție.
Cei doi divorțat în 2016, însă au continuat să locuiască în același imobil. Începând din 2021, între foștii soți au început să aibă loc, frecvent, discuţii în contradictoriu generate de motive financiare, precum şi de faptul că inculpatul a început să consume băuturi alcoolice. Femeia le-a spus anchetatorilor că medicul veterinar nu mai muncește de trei ani.
În octombrie anul trecut, femeia i-a reproșat din nou fostului soț că nu muncește și că bea banii pe care ea îi câștigă. Medicul veterinar, aflat sub influența băuturilor alcoolice, i-a adresat expresii şi cuvinte jignitoare, a început să spargă paharele din casă, să le arunce pe jos, după care a scuipat-o, a îmbrâncit-o, a prins-o de braţe, cauzându-i vânătăi şi a lovit-o cu piciorul în zona abdomenului. Rănile provocate au necesitat pentru vindecare un număr de 3-4 zile de îngrijiri medicale.
Femeia nu a mai suportat scandalurile și violențele tot mai dese, așa că s-a adresat Poliției. Medicul veterinar a primit interdicția de a se mai apropia de fost soție. Iar acum urmează să răspundă pentru faptele sale, fiind acuzat de comiterea infracțiunii de violenţă în familie.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura