Botan: „Având în vedere problemele de efectiv (…), sunt mulţumit de prestaţia jucătorilor, respectiv de rezultatul final”

Share

Antrenorul Victoriei Carei, Marius Botan, se declară mulţumit de egalul (0-0) reuşit ieri, pe teren propriu, împotriva celor de la CSM Olimpia Satu Mare, având în vedere problemele de efectiv ale echipei.




Echipa se confruntă cu numeroase accidentări, cinci jucători de bază fiind indisponibili.
„Având în vedere problemele de efectiv pe care le-am întâmpinat pentru acest joc, sunt mulţumit de prestaţia jucătorilor, respectiv de rezultatul final, care consider că a fost unul echitabil! Din păcate, în acest sezon ne confruntăm cu multe accidentări. În continuare, îi avem indisponibili pe Tilinger Daniel, Berindea Cosmin, Marina Darius, Fila Karoly, iar pentru această partidă nu l-am putut utiliza nici pe Barth Kevin”, a declarat antrenorul Marius Botan.
Antrenorul Botan arată că a fost primul meci fără gol primit şi remarcă în mod special evoluţia tânărului portar Vili Bence.
„Deşi condiţiile meteo (vântul puternic) au îngreunat mult spectacolul fotbalistic, a fost un 0-0 cu ocazii de ambele porţi. Este primul nostru meci în acest sezon fără gol primit! Acest lucru mă bucură. Iar pe lângă evoluţia bună a jucătorilor de câmp, doresc să scot în evidenţă evoluţia acestui tânăr portar Vili Bence. Un băiat extrem de disciplinat, bine educat, care are un viitor frumos în faţă”, a adăugat Botan.
Antrenorul Victoriei Carei mulţumeşte suporterilor pentru susţinere.
„Mă mai încântă foarte mult faptul că văd tribunele pline, etapă de etapă. Copii mulţi şi oameni civilizaţi. Vă mulţumesc şi în numele jucătorilor că sunteţi alături de noi”, a aîncheiat Marius Botan.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura