LIGA 3. Victoria Carei a pierdut amicalul cu Academia Recea

Victoria Carei a pierdut meciul amical disputat în cursul zilei de azi pe terenul sintetic al Bazei Sportive Dinamo din Satu Mare în compania celor de la Academica Recea. Echipa mamramureşeană s-a impus cu scorul de 4-2.

Careienii au deschis scorul prin Patrick Popovits, însă până la pauză maramureșenii au reuşit să preia conducerea prin golurile marcate de Tudor Balmoș și Luțu, scor 1-2.

În repriza secundă, maramureşenii au înscris din nou prin Daniel Groza, scorul urcând la 3-1. Raul Raț a redus din diferenţă pentru Victoria, 2-3. Pe final de meci, Tudor Balmoș a reușit dubla și a stabilit scorul final al partidei, 2-4.
Echipa pregătită de Marius Botan este la a patra înfrângere din această perioadă de pregătiri, după ce au pierdut cu CSM Satu Mare, FC Bihor şi SCM Zalău.
Săptămâna viitoare, careienii vor juca din noua cu SCM Zalău.
CSM Victoria Carei: Florin Gorbe – Patric Andraș, Christian Tand, Teodor Bîrle, Vajda Roland, Daniel Tilinger (cpt.), Cosmin Berindea, Adrian Marinas, Bokyi Dmytro, Patrick Popovits, Luca Tincău;
Rezerve: Erik Mitracica – Răzvan Negreanu, Luca Feher, Raul Rat, Haller Dominik, Nyilvan Bogdan, Nyilvan Rareş, Daniel Feier, Kinczel Ervin, Nwokoecha Chukwuebuka;
Antrenor: Marius Botan;
Academica Recea: Bălaşe Dombeady – Milan Urs, Ionuţ Mitrea, Antonio Lung, Ionuț Pașca, Giurgiu Valer, Sergiu Chioreanu, Mark Parnău, Tudor Balmoș, Bușică A., Paul Oşan;
Rezerve: Brumar, Brașovean, Chivu, Huje, Coza, Bolenyi;