Sâmbătă, la Liceul Teoretic din Carei s-a desfășurat cea de-a 14-a ediție a Concursului Memorial Petkes Grigore la matematică.

Concursul județean de matematică se adresează elevilor de gimnaziu și liceu.




Portalul Opinie de Carei prezintă câștigătorii concursului județean de matematică afla la ediția cu numărul 14:
Clasa a V-a
Locul I – Nădășan Alexandru de la CN Mihai Eminescu Satu Mare
Locul al II-lea – Petruș Șerba de la CN Mihai Eminescu Satu Mare
Locul al III-lea – Mesteșanu Darius de la CN Mihai Eminescu Satu Mare
Clasa a VI-a
Locul I – Butnaru Victori de la CN Mihai Eminescu Satu Mare
Locul I – Torok Brândușan Darius de la Școala Gimnazială Grigore Moisil Satu Mare
Locul al II-lea – Felecan Darius de la CN Mihai Eminescu Satu Mare
Locul al III-lea – Sere Claudia de la CN Mihai Eminescu Satu Mare
Clasa a VII-a
Locul I – Cosma Cezara de la Școala Gimnazială Bălcesu-Petofi Satu Mare
Locul al II-lea – Ciocîrlie Alin Cristian de la Școala Gimnazială Lucian Blaga Satu Mare
Locul al III-lea – Burcuș Casian Ștefan de la CN Ioan Slavici Satu Mare
Locul al III-lea – Vasile Sebastian de la Școala Gimnazială Grigore Moisil Satu Mare
Clasa a VIII-a
Locul I – Voc Denis de la Liceul Teoretic Carei
Locul al II-lea – Temian Rareș de la Liceul Tehnologic Petru Cupcea Supuru de Jos
Locul al III-lea- Borota Nina de la Liceul Teoretic Carei
Clasa a IX-a
Locul I – Bucs Mate de la Liceul Teoretic Carei
Locul al II-lea – Nicoară Lorena de la CN Mihai Eminescu Satu Mare
Locul al III-lea – Rus Marius Andrei de la CN Mihai Eminescu Satu Mare
Clasa a X-a
Locul I – Rusu Luca de la Liceul Teoretic Carei
Locul al II-lea – Drăgan David de la CN Ioan Slavici Satu Mare
Locul al III-lea – Balogh Roland Peter de la Liceul Teoretic Carei
Clasa a XI-a
Locul I – Cherecheș Tudor Mihai de la CN Ioan Slavici Satu Mare
Locul al II-lea – Szabo Thalmeiner Balazs de la Liceul Romano-Catolic Ham Janos Satu Mare
Locul al III-lea – Calapis Patrick de la CN Ioan Slavici Satu Mare
Clasa a XII-a
Locul I – Gyorfi Andrea Monica de la CN Ioan Slavici Satu Mare
Locul al II-lea – Petcu David de la Liceul Teoretic Carei
Locul al III-lea – Erdei Kirstof de la Liceul Teoretic Carei
Locul al III-lea – Ileș Miruna Maria de la CN Ioan Slavici Satu Mare
Elevii clasați pe locul I au fost premiați cu 150 de lei, cei de pe locul al doilea cu 100 de lei, iar cei de pe locul al treilea cu câte 50 de lei.
Premii speciale, în valoare de 150 lei fiecare:
Berinde Vald Gavril de la Școala Profesională George Coșbuc Medieșu Aurit
Haga Heidi de la Școala Gimnazială Berveni
Somogyi Noemi de la Școala Gimnazială ”Dr. Joseph” Cămin
Temian Rareș de la Liceul Tehnologic Petru Cupcea Supuru de Jos

Organizarea concursului a fost posibilă cu aportul următorilor sponsori:
Fabrica de ulei Ardealul SA, Fluid Group Hagen SRL, Societatea Agricolă Înfrățirea Carei, MW Trade SRL, biroul de contabilitate Roman Adrian, Coraltech SRL, Agro Pataki SRL, MIL Trade SRL, Kneho Rom SRL, Com Service Bachus SRL, Mem Bau SRL, Gold T Farm SRL, Stahlbau Hermann SRL, Biroul Notarial Cherestesiu-Hatvani, Frontal Production Rumanien SRL Nagykároly, Steiger SRL, Blandory SRL, Andy SRL, Marius Mold 2005 SRL, Mark Trans SRL, Haga Electro SRL, G&H Trudi SRL, Lumen Full SRL, Pásztor Auto Dismantling SRL, Varga Quattro SRL, cofetăria Reitler, Komáromi István, Löchli Mihály, Szakola Sándor, Fazakas Zoltán, Fülöp Gábor, Rákóczi-Lukács Levente, Balogh Sándor, Pop Stefan, Binder&Family SRL, AMI Crys Agro SRL, AMI Crys Store SRL.