Miercuri, în urma şedinţei Comisiei de disciplină a Federaţiei Române de Fotbal (FRF), antrenorul Victoriei Carei, Marius Botan, a primit o penalitate sportivă de 320 de lei şi o suspendare de o lună.

Jucătorii Teodor Bîrle de la Victoria Carei şi Ştefan Pintea de la Lotus Băile Felix au fost suspendaţi câte un meci şi amendaţi cu câte 160 de lei.

În cadrul meciului dintre Victoria Carei şi Lotus Băile Felix, arbitrul Tiţii Andrei i-a eliminat pe jucătorii Teodor Bîrle şi Ştefan Pintea, ambii pentru primirea celui de-al doilea avertisment în aceeaşi partidă.
La câteva minute după debutul reprizei secunde, arbitrul Tiţii l-a trmis în tribune şi pe antrenorul Marius Botan, care a protestat faţă de deciziile acestuia.
Partida dintre Victoria Carei şi Lotus Băile Felix s-a încheiat cu scorul de 0-0.