Liga 3. Victoria Carei, învinsă pe teren propriu de FC Bihor

În etapa a XI-a din seria a zecea a Ligii 3, CSM Victoria Carei a jucat azi, pe teren propriu, cu FC Bihor Oradea. Careienii antrenaţi de Marius Botan au fost învinşi de oaspeţii bihoreni cu scorul 2-3 (1-2).

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 14, prin golul marcat de Gheorghiţă Andrei.

Careienii au egelat în minutul 25, prin reuşita lui Haller Dominik.
În minutul 27, bihorenii au rămas în zece jucători, după cartonaşul roşu primit de Stan Daniel.
În minutul 35, oaspeţii au preluat conducerea prin golul marcat de Gunie Nicolae.
Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-2.
În minutul 53, oaspeţii şi-au majorat avantajul printr-un gol marcat de Gheorghiţă Andrei.
În minutul 88, Marinaş a înscris cel de-al doilea gol al careienilor.
Deşi au dominat jocul şi au avut câteva ocazii mari spre finalul reprizei secunde, careienii nu au reuşit să egaleze.

Lotul CSM Victoria Carei: Gorbe Florin- Veszpremi Martin, Moş Flavian, Kinczel Ervin, Negreanu Răzvan, Silaghi Claudiu, Haller Dominik, Vajda Roland, Tilinger Daniel (cpt.), Marinaş Adrian, Nwokoecha Chukwuebuka „Nelson”.
Rezerve: Mitracica Erik, Zbona Raul, Benze Devon, Horvath David.
Antrenor: Marius Botan.
Lotul FC Bihor Oradea: Bob Radu- Drăgan Flaviu, Lupşe David, Cherman George, Jurj Sergiu, Gheorghiţă Andrei, Gunie Nicolae, Popa Adrian, Stan Daniel, Ban Dacian (cpt.), Petruş Claudiu.
Rezerve: Fila Karoly, Osvat Sebastian, Popa Andrei, Sautiut Răzvan, Hosu Alexandru, Chindlea Andrei, Ardelean Raul, Andras Patric, Sandro Denis.
Antrenor: Farcaş Florin.