În prima etapă a seriei a X-a din Liga 3, Victoria Carei a întâlnit în această seară, pe teren propriu, CSM Satu Mare. Partida dintre Victoria Carei – CSM Satu Mare s-a încheiat cu scorul de 1-3 (0-1).

CSM Satu Mare a preluat conducerea în minutul 37 după un autogol înscris de Moş Flavian. Peste câteva minute, careianul Haller a primit cartonaş roşu pentru fault, lăsându-şi echipa în zece jucători.

În minutul 59, CSM Satu Mare şi-a mărit avantajul printr-un gol marcat de Bura. Careienii au redus din avantajul oaspeţilor în minutul 72 prin golul marcat de Tincău.
Ultimul gol al sătmărenilor a fost marcat de Vaida cu câteva minute înainte de finalul timpului regulamentar de joc.

Lotul Victoriei Carei: Gorbe Florin, Bîrle Teodor, Moş Flavian, Silaghi Claudiu, Aspru Răzvan, Tilinger Daniel (cpt.), Haller Dominik, Vajda Roland, Tincău Luca, Nyilvan Bogdan, Marinaş Adrian;
Rezerve: Mitracica Erik, Negreanu Răzvan, Benze Devon, Veszpremi Martin, Ghiarfaş Mihai, Nwokoecha Chukwubuka, Zbona Raul, Horvath David.
Antrenor: Marius Botan, antrenor cu portarii Bagossy Alexandru.
Lotul CSM Satu Mare: Anca Trip Iulian, Popovici Ciatău Raphael, Vădan Călin, Prodan Răzvan, Brata Ciprian, Hernando Orte, Bura Adrian, Micaş Adrian, Zsiga Ervin (cpt.), Baior Denis, Mansour Gueye.
Rezerve: Berbeacă Mihai, Ciul Adrian, Suto Zalan, Fishar Peter, Ziman Raul, Barth Kevin, Antal Barna, Suveg Nandor,Vaida Cătălin.
Antrenor: Csik Tiberiu.