Federația Română de Fotbal a făcut public programul noului sezon al campionatului Liga 3, ediția 2022-2023.

În seria a X-a, CSM Victoria Carei va evolua alături de echipele: CSM Sighetu Marmaţiei, FC Bihor Oradea, CS Lotus Băile Felix, ACS Minerul 1947 Ocna Dej, SCM Zalău, CS Gloria 2018 Bistriţa Năsăud, CSM Satu Mare, FC CFR 1907 Cluj SA 2, CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei.




Etapa 1
SCM ZALĂU – CSM SIGHETU MARMAȚIEI
CS LOTUS BĂILE FELIX – FC BIHOR ORADEA
CSM VICTORIA CAREI – CSM SATU MARE
ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ – CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD
CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI – FC CFR 1907 2 CLUJ SA
Etapa 2
CSM SIGHETU MARMAȚIEI – FC CFR 1907 2 CLUJ SA
CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD – CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI
CSM SATU MARE – ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ
FC BIHOR ORADEA – CSM VICTORIA CAREI
SCM ZALĂU – CS LOTUS BĂILE FELIX
Etapa 3
CS LOTUS BĂILE FELIX – CSM SIGHETU MARMAȚIEI
CSM VICTORIA CAREI – SCM ZALĂU
ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ – FC BIHOR ORADEA
CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI – CSM SATU MARE
FC CFR 1907 2 CLUJ SA – CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD
Etapa 4
CSM SIGHETU MARMAȚIEI – CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD
CSM SATU MARE – FC CFR 1907 2 CLUJ SA
FC BIHOR ORADEA – CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI
SCM ZALĂU – ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ
CS LOTUS BĂILE FELIX – CSM VICTORIA CAREI
Etapa 5
CSM VICTORIA CAREI – CSM SIGHETU MARMAȚIEI
ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ – CS LOTUS BĂILE FELIX
CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI – SCM ZALĂU
FC CFR 1907 2 CLUJ SA – FC BIHOR ORADEA
CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD – CSM SATU MARE
Etapa 6
CSM SIGHETU MARMAȚIEI – CSM SATU MARE
FC BIHOR ORADEA – CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD
SCM ZALĂU – FC CFR 1907 2 CLUJ SA
CS LOTUS BĂILE FELIX – CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI
CSM VICTORIA CAREI – ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ
Etapa 7
ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ – CSM SIGHETU MARMAȚIEI
CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI – CSM VICTORIA CAREI
FC CFR 1907 2 CLUJ SA – CS LOTUS BĂILE FELIX
CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD – SCM ZALĂU
CSM SATU MARE – FC BIHOR ORADEA
Etapa 8
CSM SIGHETU MARMAȚIEI – FC BIHOR ORADEA
SCM ZALĂU – CSM SATU MARE
CS LOTUS BĂILE FELIX – CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD
CSM VICTORIA CAREI – FC CFR 1907 2 CLUJ SA
ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ – CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI
Etapa 9
CS SPORTUL 2007 ȘIMLEU SILVANIEI – CSM SIGHETU MARMAȚIEI
FC CFR 1907 2 CLUJ SA – ACS MINERUL 1947 OCNA DEJ
CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD – CSM VICTORIA CAREI
CSM SATU MARE – CS LOTUS BĂILE FELIX
FC BIHOR ORADEA – SCM ZALĂU