În prima etapă din play-off-ul Ligii 4 Elite, CSM Victoria Carei a întâlnit azi, pe teren propriu, echipa Energia Negreşti Oaş. Careienii antrenaţi de Marius Botan au reuşit un egal, partida încheindu-se cu scorul de 1-1 (1-1).

Pentru negreşteni a marcat Pop Lucian în minutul 27, dar Kinczel Ervin a înscris golul egalizator în minutul 30. Careienii au dominat jocul, având mai multe ocazii, dar nu au mai reuşit să înscrie până la finalul partidei.

Lotul Victoriei Carei: Gorbe Florin, Bîrle Teodor, Moş Flavian, Ritli Raul, Mihale Claudiu, Kinczel Ervin, Tilinger Daniel (cpt.), Silaghi Claudiu, Nyilvan Bogdan, Marinaş Adrian, Feier Daniel.
Rezerve: Mitracica Erik, Veszpremi Martin, Ghiarfaş Mihai, Bakai Balazs, Zbona Raul, Nyilvan Rareş, Benze Devon.
Antrenor: Marius Botan, antrenor cu portarii- Bagossy Alexandru.

Lotul Energiei Negreşti Oaş: Danciu Gabriel, Dunca Dacian, Lupu Răzvan, Pop Lucian (cpt.), Iancău Cătălin, Homorzan Lucian, Pop Vasile, Giurgiu Valer, Berindea Cosmin, Pomean Bogdan, Gheorghe Mihai.
Rezerve: Chiver Valentin, Pop Răzvan, Balha Adrian, Lohan Lucian, Toma Marco, Ilban Daniel, Pop Marius.