Victoria Carei a disputat azi, în deplasare, un nou amical în compania celor de la Unirea Valea lui Mihai. Careienii antrenaţi de Marius Botan s-au impus în faţa gazdelor cu scorul de 4-0 (2-0).

Pentru careieni au marcat Nyilvan Bogdan şi Kinczel Ervin în prima repriză, respectiv Orosz Engelbert şi Feier Daniel în repriza secundă.

„A fost un meci de verificare în care am reuşit să ne dominăm adversarul şi să facem un meci bun. Un lucru negativ este accidentarea lui Kinczel, să sperăm că nu e ceva foarte grav. Felicit băieţii şi sper să ne mobilizăm din ce în ce mai bine, ca la ora începerii campionatului să fim în formă şi mai bună”, a declarat antrenorul Victoriei Carei, Marius Botan.
Lotul Victoriei Carei: Mitracica Erik, Bârle Teodor, Mihale Claudiu, Orosz Engelbert, Ghiarfaş Mihai, Tilinger Daniel, Silaghi Claudiu, Kinczel Ervin, Nyilvan Bogdan, Nyilvan Rareş, Feier Daniel.
Rezerve: Gorbe Florin, Zbona Raul, Bakai Balazs, Negreanu Răzvan, Veszpremi Martin, Benze Devon, Horvath David.
Absenţi: Marinaş Adrian, Moş Flavian, Laver Beniamin, Meneşi Alex.
Antrenori: Marius Botan și Bagossy Alexandru (portari).

Următorul amical al Victoriei Carei este programat în data de 12 martie, în compania celor de la Recolta Dorolţ.