Ieri după-amiază, CSM Victoria Carei II a disputat pe teren propriu meciul restant cu Schamagosch Ciumești în cadrul Ligii 4. Careienii antrenați de Tabi Zsolt și Csenteri Jozsef s-au impus fără probleme, cu scorul de 5-1 (3-0).

Victoria Carei II
Pentru CSM Victoria Carei II au marcat Răzvan Negreanu (minutul 3), Horvath Alex (minutele 20 și 83), Raul Zbona (minutul 28) și Claudiu Mihale (minutul 75).
”A fost un meci în care am dominat teritorial și cred tactic foarte bine jocul. Am marcat goluri din acțiuni pe trasee bine definite. Ne bucurăm de evoluția juniorilor în campionatul Ligii a IV-a. Următorul meci îl vom juca marți, de la ora 17.00, cu Platanul Marna, în deplasare. Ne pregătim în continuare! Felicităm jucătorii!”, a declarat antrenorul Tabi Zsolt.
Lotul CSM Victoria Carei II: Menesi Alex- Daniel Mezei, Teodor Bîrle, Veszpremi Martin, Szenasi Mark, Răzvan Negreanu, Benze Devon (căpitan), Kern Raul, Raul Zbona, Horvath Davisd, Claudiu Mihale.
Rezerve: Patric Răducan, Bogdan Janos, Paul Ciobâncan, Piczok Ioan, Petru Pop, Ionuț Cărbunar, Victor Mihalca.
Antrenori: Tabi Zsolt, Csenteri Jozsef.