Conducerea Primăriei Carei mulțumește firmelor care s-au alătura campaniei #ZilelaCarei, derulată de Fundația Centrul de Promovare a Turismului Cultural, (F.C.P.T.C.), cu suportul administrației locale careiene.

visit carei
”Vrem să atragem cât mai mulți vizitatori în orașul nostru cărora să le oferim vara aceasta o experiență specială și completă. Cu ajutorul firmelor partenere din industria ospitalității vrem să invităm turiștii să descopere istoria și multiculturalitatea orașului nostru. Campania #ZilelaCarei face parte dintr-o serie de inițiative pe care vrem să le desfășurăm cu scopul promovării turistice a orașului”, a declarat primarul Eugen Kovacs.
Prin intermediul campaniei #ZileLaCarei, turiştii care vor fi cazaţi la una dintre unităţile de cazare participante la program, pentru minim o noapte, se vor putea bucura de următoarele beneficii:
1. Hoteluri partenere:
L’Art Hotel (Str. 1 Decembrie 1918 nr.2, tel.:0361 809 999)
Camping Ștrand Termal (Str. Viilor nr.1, tel.: 0769 254 080)
Motel Vraja Viilor (Grădina Viilor nr.2B, tel.:0261 861 792)
2. Reduceri atractive la cafenelele și restaurantele, care au răspuns propunerii de colaborare făcute de VisitCarei.
L’Art Bistro: 10% reducere (Str. 1 Decembrie 1918 nr.2, tel.: 0756 054 279)
Restaurant Nostalgia: 10% reducere (Str. 1 Decembrie 1918 nr.5, tel.: 0751 199 965)
Bizzare Foods: 10% reducere (Str. 1 Decembrie 1918 nr.4, tel.: 0752 902 218)
Times Coffee: 10% reducere (Str. 1 Decembrie 1918 nr. tel.: 0761 132 280)
3. Acces gratuit la Castelul Karolyi și 20 la sută reducere la ștrandul termal.
4. Reduceri la magazine și librării
– Magazinul de Suveniruri din Castelul Károlyi: 20% reducere
– Librăria Karul Libris: 20% reducere.
5. Reducere la echitație
– Ședințe de echitație la manejul din parc (Asociația Equus, exclusiv prin rezervarea prealabilă, în limita disponibilității).
Cum funcționează programul #ZileLaCarei?
1. Unităţile de cazare vor informa și vor înregistra turiştii care doresc să se bucure de aceste gratuităţi și le vor înmâna cardul de reduceri care poate fi folosit o singură dată/sejur/locație.
2. Pentru a beneficia de acces gratuit la Castelul Karolyi sau de 20 la sută reducere la ștrandul termal ori la celelalte unități participante la program, turistul va prezenta cardul primit la recepție. Personalul va verifica cardul prezentat de turist la intrare. Cardul poate fi folosit o singură dată şi nu poate fi transferat.
Condiţii obligatorii pentru obţinerea gratuităţilor:
1. Şedere de minim o noapte la hotelurile partenere ale VisitCarei, care au semnat protocolul de colaborare cu F.C.P.T.C..
Perioada campaniei: 16.06.2021 – 15.09.2021.
Până la acest moment, 4 restaurante din Carei, o librărie, un magazin de suveniruri şi-au manifestat interesul pentru a lua parte la această campanie, respectiv 4 restaurante/cafenele și o asociație. Prin urmare, îi invităm şi pe reprezentanţii celorlalte unităţi care doresc să se înscrie în proiect, să ne contacteze pe adresa de email: primariacar@yahoo.com.