O nouă dezinsecție împotriva țânțarilor la Carei

Share

Având în vedere disconfortul provocat populației de numărul mare de țânțari, Primăria Carei va organiza o nouă acțiune de dezinsecție prin aviotratament, se arată într-un anunț postat pe pagina de Facebook a administrației locale careiene. Dezinsecția este programată să se desfășoare în cursul săptămânii viitoare.

dezinsectie1
Foto: Bikfalvi Zsolt

”Am comandat o nouă dezinsecție pentru săptămâna viitoare. Încercăm să rărim țânțarii, căci nu putem promite că îi vom stârpi pe toți”, a declarat primarul municipiului Carei, Eugen Kovacs.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura