Veste bună! Policlinica din Carei își reia de mâine activitatea

Share

Începând de mâine, se reia activitatea în cadrul Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal Carei, cu excepția cabinetului de medicină internă, a cărui cadre sunt implicat în tratarea bolnavilor infectați cu coronvirus internați în spital, informează Primăria Carei.

policlinica
”Rog medicii să facă astfel programările încât acestea să fie decalate în intervale de timp rezonabile, astfel încât pacienții să nu fie obligați stea în număr mare în fața policlinicii. De asemenea, rog medicii să își prelungească programul astfel încât să nu se formeze aglomerări nici în exteriorul și nici în incinta policlinicii”, a declarat primarul Eugen Kovacs.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura