Ultimul meci din cadrul miniturneului de juniori A1 al ocupantelor locurilor secunde din cele trei serii ale Ligii a IV-a din judeţul Satu Mare s-a disputat azi după-amiază pe terenul din Dara, juniorii Victoriei Carei jucând împotriva celor de la Energia Negreşti.

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea negreştenilor. În repriza secundă, juniorii pregătiţi de Tabi Zsolt au revenit spectaculos, înscriind cinci goluri. Astfel, juniorii de la Victoria Carei, învingând Energia Negreşti, au obţinut calificarea în Final Four.
În urma tragerii la sorţi, careienii urmează să întâlnească echipa Venus Dumbrava, în sistem tur-retur. Etapa din tur se va juca vineri, de la ora 18.30, pe stadionul din Carei, iar în retur careienii vor juca sâmbătă, tot de la ora 18.30, pe stadionul din Dumbrava, se arată într-un anunţ postat pe pagina de Facebook a echipei de juniori CSM Victoria Carei.