Sâmbătă, jucând acasă, Victoria Carei a reuşit să înfrângă echipa Recolta Sanislău cu scorul de 4-0, la pauză 2-0. În prima repriză, careienii au reuşit să înscrie prin Babiciu Alex şi Mihály István. În repriza secundă, careienii au mai înscris două goluri prin Bákai Balázs şi Silaghi Randu.

P1780487

Careienii au preluat conducerea jocului imediat după începerea partidei, jocul fiind relativ echilibrat de-a lungul primei reprize. Arbitrajul a fost asigurat de către Kovacs Istvan, ajutat de către Matei Claudiu şi Popescu Tudor.
Careienii antrenaţi de Marius Botan au reuşit să înscrie două goluri în prima repriză. Al treilea gol a venit imediat după debutul primei reprize. În minutul 93, careienii au înscris al patrulea gol în poarta oaspeţilor, prin Silaghi Randu.
„Sunt mulţumit de rezultat, dar şi de modul în care au evoluat jucătorii mei mai ales în a doua repriză. Simt în continuare că începem foarte timizi partidele. Abia după ce preluăm conducerea începem să jucăm cu adevărat”, a declarat antrenorul Victoriei Carei, Marius Botan.
„Nu suntem dezamăgiţi. Nu am făcut faţă din punct de vedere fizic. În schimb, am jucat cu Victoria Carei, iar înfrângerea era posibilă. Ne-am ţinut destul de bine în prima repriză, însă după primul gol a trebuit să ieşim în atac, iar de acolo norocul a ţinut cu careienii”, a declarat antrenorul Recoltei Sanislău, Barth István.
CSM Victoria Carei: Ármos Sándor — Holczberger Krisztián, Griszháber Bogdan, Orosz Engelbert, Ghiarfaș Mihai — Tilinger Dániel, Lazea Gabriel — Veres Alex, Bákai Balázs, Babiciu Alex — Mihály István. Rezerve: Silaghi Randu (minutul 64), Zbonea Raul (’60), Csenteri Bence (’60), Mărneanu Cătălin (’68). Antrenor: Marius Botan.
Recolta Sanislău: Balog Krisztofer — Kökényesi Andrei, Máté István, Molnár Zoltán, Manhercz Martin, Barth Kevin, Mórent Lénárd, Üveges Sándor, Marian Daniel, Rochian Norbert, Szilágyi Szabolcs. Rezerve: Kovács Zoltán (’72), Gulya Róbert (’66).
Marcatori: Babiciu Alex (minutul 32), Mihály István (’34); Bákai Balázs (’49), Silaghi Randu (’93).