Primăria Carei depune în cadrul PNDL trei proiecte de peste 30 milioane lei

Share

Primăria Municipiului Carei va depune spre finanțare mâine, 15 martie 2017, trei proiecte în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL) – etapa a II-a, se arată într-un material postat pe pagina de Facebook a administrației locale careiene. Valoarea totală a celor trei proiecte depășește suma de 30 milioane lei.

primarie

Primul proiect, în valoare de 14,281 milioane lei, vizează modernizarea Drumului Național (DN) 19 pe raza municipiului Carei, pe o lungime de 4,94 kilometri. Cel de-al doilea proiect, în valoare de 15,086 milioane lei, se referă la extinderea Școlii Gimnaziale Vasile Lucaciu cu un corp nou (P+2) și modernizarea clădirii existente. Al treilea proiect, în valoare de 1,2 milioane lei, vizează reabilitarea și modernizarea fostei cantine a Liceului Agricol, în vederea transformării acesteia în sală de repetiții a Centrului Cultural Carei.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura