Sfinţii 40 de Mucenici, sărbătoriţi de elevii Isteţi ai Şcolii Gimnaziale Nr.3

Share

Elevii Isteţi din clasa I a Şcolii Gimnaziale Nr.3 din municipiul Carei au sărbătorit azi, 9 martie 2017, Sfinţii 40 de Mucenici care au pătimit în oraşul Sevastia din Armenia. „Am vrut astfel să marcăm şi sfârşitul iernii şi să primim, cum se cuvine, zilele însorite de primăvară!”, se arată în materialul trimis portalului Opinie de Carei de către profesorul pentru învăţământ primar Maria Adela Moisa.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura