Elevii Isteţi de la Şcoala Nr.3 din Carei au sărbătorit Unirea Principatelor Române

Share

Elevii Isteţi din clasa I A de la Şcoala Gimnazială Nr.3 din Carei au sărbătorit Unirea Mică. Sub coordonarea profesorului pentru învăţământ primar Maria Adela Moisa, aceştia au audiat povestea „Moş Ion Roată şi Unirea”, respectiv au citit şi au memorat versuri din Hora Unirii, se arată într-un material transmis portalului Opinie de Carei.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura