Portalul Opinie de Carei prezintă listele complete de candidați la alegerile parlamentare care vor avea loc duminică, 11 decembrie 2016. Au fost depuse liste de candidați din partea: UDMR, PSD, ALDE, PNL, PMP, PRU, ANR, USR, PER, PNR și PRM.

votare

1. Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)
Camera Deputaților: 1. Magyar Loránd-Bálint; 2. Erdei-Doloczki Istvan; 3. Găman Mihai; 4. Veron Andrei-Ştefan; 5. Zazula Béla; 6. Poszet Orsolya-Kinga; 7. Gindele Emeric.
Senat: 1. Turos Lóránd; 2. Gűnthner Tiberiu; 3. Őri-Pákai Francisca; 4. Butka Gergely-Norbert.

2. Partidul Social Democrat (PSD)
Camera Deputaților: 1. Bran Ioana; 2. Petric Octavian; 3. Crăciun Ciprian-Dumitru; 4. Darie Cristinel; 5. Micle Adrian; 6. Măcelaru Marioara; 7. Sălăgean Mariana-Geta.
Senat: 1. Leș Gabriel-Beniamin; 2. Marincaș Gheorghe; 3. Maxi Rodica; 4. Farcău Adrian-Dănuț.

3. Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)
Camera Deputaților: 1. Silaghi Ovidiu-Ioan; 2. Ştef Mihai-Adrian; 3. Lazăr Dăliana-Ştefania; 4. Mureșan Ioan; 5. Roka Marius-Andrei; 6. Ionici Florin-Dumitru; 7. Bologa Andrea Maria.
Senat: 1. Papici Marcela Anamaria; 2. Pintér József; 3. Rațiu Cosmin-Constantin; 4. Băbuț-Domuța Dan.

4. Partidul Național Liberal (PNL)
Camera Deputaților: 1. Nicoară Romeo-Florin; 2. Enătescu Maria-Emilia; 3. Rus Ioan; 4. Sobius Mariana-Monica; 5. Grieb Csaba-Francisc; 6. Zeicu Petru-Victor; 7. Bodó Abigél-Edina.
Senat: 1. Albu Adrian; 2. Blidar Ileana; 3. Panea Alexandru; 4. Duma Ovidiu-Marius.

5. Partidul Mișcarea Populară (PMP)
Camera Deputaților: 1. Opriș Ioan; 2. Marian Ambrozie; 3. Negru Gavrilă; 4. Pop Cristina-Maricica; 5. Mateș Mihai Bogdan Traian; 6. Bârseuan Ovidiu-Teofil; 7. Borhidan Bujurel-Claudiu.
Senat: 1. Csáki Csongor; 2. Sfitlic Petru; 3. Astalîș Ionel; 4. Iócsák Viorica.

6. Partidul România Unită (PRU)
Camera Deputaților: 1. Ciocan Vasile; 2. Pop Sergiu; 3. Sima Claudia-Mariana; 4. Halas Marian-Sandu; 5. Ghencian Aurel-Octavian; 6. Ursu Tufenica; 7. Oprea Florica-Ana.
Senat: 1. Marchiș Florica-Marcela; 2. Filip George-Nistor; 3. Rogoz Viorica; 4. Pintea Vasile-Doruț.

7. Alianța Noastră România (ANR)
Camera Deputaților: 1. Bulmagă Petrică; 2. Neagoe Mihaela; 3. Motea Ion; 4. Otvös Cristian-Ion; 5. Teleki Costel; 6. Gache Andrei-Irinel; 7. Popa Ştefan.
Senat: 1. Sima Daniela; 2. Chircu Ionel; 3. Trandafir Marin; 4. Constantinescu Virgiliu-Alexandru.

8. Uniunea Salvați România (USR)
Camera Deputaților: 1. Racu Mihai; 2. Bratosin Adrian-Paul; 3. Manoliu Dinu-Eduard; 4. Ciorcaș Cristian-Dumitru; 5. Iank Mirela-Elisabeta; 6. Chitaș Emil; 7. Tomoiagă Mariana.
Senat: 1. Sabou Anca-Maria; 2. Oros Eduard-Iosif; 3. Găvruș Tiberiu; 4. Lazăr Corina-Ioana.

9. Partidul Ecologist Român (PER)
Camera Deputaților: 1. Buda Ioan; 2. Bădescu Rodica; 3. Oanță Ovidiu; 4. Hrior Roxana-Liliana; 5. Sidei Sebastian-Daniel; 6. Hrior Ionel; 7. Mureșan Adriana-Roxana.
Senat: 1. Ciorba Elena; 2. Burulea Dan-Nicolae; 3. Pițiș Maria; 4. Hotea Ilisca.

10. Partidul Noua Românie (PNR)
Camera Deputaților: 1. Pașca Andrei-Sorin; 2. Rovas Teodora-Claudia; 3. Szelenyi Ioana-Adriana; 4. Colbea Fănică-Constantin.
Senat: 1. But Nicolae-Cristian; 2. Coman Elena Ioana.

11. Partidul România Mare (PRM)
Camera Deputaţilor: 1. Pop Denis-Ionel.
Senat: 1. Bumb Daniel-Ioan.