Un ultim omagiu cavaleresc adus Reginei Ana

Share

Protectoratul regiunii Maramureș al Ordinului Teuton, prin Marele Protector, baronul Ştefan Ferenczi din Carei, a adus un ultim omagiu Reginei Ana a României, depunând o coroană în fața sicriului său, la Palatul Regal din Bucureşti. A mai depus o coroană contele Ordinului Teuton Ovidiu Mihai Marian din Spania. Cu acceaşi ocazie, a depus o coroană de flori la Palatul Regal şi primarul comunei Tiream, Tarr Miklos.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura