
O stradă întreagă din Carei a fost lăsată fără curent electric după ce sâmbătă seară, un tânăr care abia şi-a luat permisul de conducere, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum umed acoperit cu mâzgă, a pierdut controlul volanului și a intrat într-un stâlp de beton al rețelei electrice de joasă tensiune pe care l-a rupt.
În urma accidentului s-a luat măsura închiderii totale a străzii Livezilor, până la remedierea daunelor. Careianul Béci Seres, angajat al societăţii Electrica Transilvania Nord, a postat pe Facebook câteva imagini cu stâlpul rupt în urma accidentului provocat de tânărul de 18 ani, cu comentariul „Distracţie de duminică”.





