Un careian de 18 ani a intrat cu maşina într-un stâlp de curent

Share

Un tânăr în vârstă de 18 ani, din Carei, a intrat sâmbătă cu maşina într-un stâlp de curent şi l-a rupt, informează Inspectoratul de Poliţie al Judeţului (IPJ) Satu Mare. Strada Livezilor a fost închisă până la remedierea daunelor.

girofar
Sâmbătă, în jurul orei 20.20, în timp ce conducea un autoturism marca Ford, pe strada Livezilor din municipiul Carei, K.K. de 18 ani, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum umed acoperit cu mâzgă, a pierdut controlul volanului și a intrat într-un stâlp de beton al rețelei electrice de joasă tensiune pe care l-a rupt. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În urma evenimentului s-a luat măsura închiderii totale a străzii până la remedierea daunelor.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura