A furat telefonul unui careian aflat la terasa unui local

Share

În data de 27.05.2016, în jurul orei 21,20, Poliția municipiului Carei a fost sesizată de Jozsef C., în vârstă de 47 ani, despre faptul că, în cursul aceleiași zile, în jurul orei 20,15, persoane necunoscute i-au sustras telefonul mobil pe care l-a lăsat pe masa unei terase, informează Inspectoratul de Poliţie al Judeţului (IPJ) Satu Mare.

furt-telefon

În urma verificărilor polițiștii biroului investigații criminale, în colaborare cu cei ai biroului de ordine publică din cadrul Poliției municipiului Carei, au reușit identificarea și prinderea autorului. Este vorba de Cristian F., în vârstă de 19 ani, care, după ce a sustras telefonul, l-a vândut pe stradă unei personae necunoscute. Prejudiciul, în valoare de 200 lei, nu a fost recuperat. Autorul este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura