Motocicliştii careieni, sfinţiţi în noul sezon

Share

Sâmbătă după-amiază, de la ora 14.00, preoţii greco-catolici au oficiat o slujbă religioasă şi i-au sfinţit pe motocicliştii careieni pentru a-i feri de accidente şi în acest sezon. Zeci de motociclişti careieni au participat la evenimentul organizat de grupul Free Wolves Spirit pe platoul din faţa Monumentului Ostaşului Român.

Motocicliştii careieni au început de ieri manifestările dedicate sărbătoririi primăverii. O petrecere dedicată deschiderii sezonului motociclistic a avut loc vineri seară la restaurantul Red&Brown. Trupa The Remakers din Cluj a oferit un cocert live, care a fost urmat de petrecerea propriu-zisă

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura