Canicula și seceta afectează furnizarea apei potabile în Carei, motiv pentru care operatorul Apaserv Satu Mare SA le cere cetățenilor să renunțe la udarea grădinilor cu apă de la rețea și să încerce să nu consume apă în mod exagerat.
SC Apaserv Satu Mare SA face apel la toți beneficiari de apă potabilă din Carei ca în aceste zile caniculare să nu folosească apa de la rețea pentru a uda grădinile și să evite orice consum de apă exagerat, deoarece există riscul să rămânem fără presiune la rețea sau chiar fără apă potabilă.
Consumatorii sunt rugați să încerce să utilizeze apa doar pentru nevoile de bază.
Conducerea Apaserv Satu Mare SA vă mulțumește pentru înțelegere.
Sursa: Primăria Carei
Careienii, rugați să nu ude grădinile cu apă de la rețea pe perioada caniculei. Orașul riscă să rămână fără apă
Share






