La sediul Primăriei Carei a avut loc astăzi un exercițiu al pompierilor din cadrul Detașamentului Carei privind intervenția de urgență în cazul unui incendiu izbucnit în instituție, cu degajări masive de fum, informează administrația locală careiană.
Scenariul prevedea inclusiv evacuarea unei persoane intoxicate cu fum. Angajații Primăriei au evacuat birourile, pompierii intervenind prompt pentru stingerea incendiului prevăzut în exercițiu.
Sursa: Primăria Carei













