Careian prins conducând prin oraș o autoutilitară deși avea permisul suspendat

Share

La data de 4 februarie a.c., în jurul orelor 10:50, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Carei, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe bulevardul 25 Octombrie, din municipiul Carei, au oprit în traficul rutier o autoutilitară, condusă de un bărbat de 61 de ani, din municipiul Carei.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că bărbatul are suspendată exercitarea dreptului de a conduce vehicule pe drumurile publice.
În cauză, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul pe drumurile publice având exercitarea dreptului de a conduce suspendat.
Sursa: IPJ satu Mare

 

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura