TUPEU! Un tânăr de 18 ani prins la volan cu permisul suspendat, altul, tot de 18 ani, prins fără permis

Share

La data de 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 14.40, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Satu Mare, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe strada Păcii, din localitatea Odoreu, au oprit în traficul rutier un autoturism, condus de o tânără de 18 ani, din municipiul Satu Mare.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că tânăra are suspendată exercitarea dreptului de a conduce vehicule pe drumurile publice.
În cauză, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul pe drumurile publice având exercitarea dreptului de a conduce suspendat.
Tot a data de 27 ianuarie a.c., în jurul orei 21.40, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Satu Mare, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe strada Anton Pann, din municipiul Satu Mare, au depistat în traficul rutier, un autoturism, condus de către un tânăr de 18 ani, din județul Cluj.
În urma verificărilor efectuate polițiștii au constatat faptul că tânărul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
Polițiștii au stabilit faptul că autoturismul i-ar fi fost încredințat acestuia pentru a fi condus pe drumurile publice de către o tânără de 19 ani, din municipiul Satu Mare deși acesta nu deține permis de conducere.
În cauză, cercetările sunt continuate de către polițiști.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura