TENIS DE MASĂ. Obiectivul CSM Victoria Carei în Superliga Națională, un loc pe podium

Share

Începutul de an competițional 2025/2026 a debutat cu cu pregătirea sportivelor careiene pentru Superliga Națională de Tenis de Masă Fete, care va avea loc în perioada 18-22 septembrie 2026, la Complexul Sportiv Romsilva București.
Echipa CSM Victoria Carei,sponsorizata de Ardealul Carei, are în componență următoarele jucătoare:
– Fazekas Maria;
– Dari Helga;
– Balint Bernadett;
– Pascui Nicoleta.
Antrenor: prof. Podoba Mircea
”Menționăm ca participăm de trei sezoane în Superliga Natională, între cele mai bune opt echipe din țară, reușind să obținem de două ori titlul de vicecampioană națională și o dată locul al treilea (medaliată cu bronz) în sezonul precedent”, a declarat antrenorul Mircea Podoba.
”Obiectivul acestui an competițional este clasarea pe un loc cât mai bun posibil, obținând un loc pe podium. Toate echipele s-au întărit în perioada de transferuri, așteptându-ne un an foarte dificil, cu meciuri foarte tari. Mulțumim sponsorului Ardealul Carei pentru susținere și încredere”, a adăugat antrenorul Mircea Podoba.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura