A mers prea repede cu trotineta electrică şi s-a izbit de asfalt. A ajuns la spital

Share

La data de 14 august a.c., în jurul orei 21.00, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe strada Plopilor, din localitatea Amați.
Din primele cercetări efectuate la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un tânăr, de 22 de ani, din localitatea Amați, care se deplasa cu o trotinetă, nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum, s-ar fi dezechilibrat și a căzut pe partea carosabilă.
În urma evenimentului, tânărul a suferit vătămări corporale și a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorul trotinetei a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura