Festivitatea de absolvire a claselor a XI-a învățământ profesional a debutat astăzi la Liceul Tehnologic Iuliu Maniu din Carei cu un moment de reculegere în memoria dnei consilier școlar, diriginte și profesor dedicat Daniela Pridea, care a trecut la cele veșnice. În anul școlar 2022-2023 a fost dirigintă la clasa a IX-a C, azi absolvenții din clasa a XI-a C.
„Dragi absolvenți, pentru voi s-a încheiat azi o etapă importantă din viată. Ați finalizat nivelul 3 al învățământului profesional si profesional dual. Vă văd fericiți, împliniți , plini de speranță privind spre viitor. Sperăm că, fiecare dintre voi a rămas cu o educație corespunzătoare pe care să o valorizeze la maxim în timp. Suntem convinși că în curând vă vom vedea practicând meseriile alese de voi. Vă doresc succes în viață și să ne revedem cu bine la întâlnirea de 10 ani”, a arătat directoarea liceului, ing. Mihaela Nuna.
Șefa de promoție din acest an este o adoslescentă care s-a remarcat, atât prin rezultatele deosebite la învățătură și prin participarea la activitățile extrașcolare ale unității de învățământ, cât și prin hotărărea fermă cu care și-a urmat visurile de adolescentă în formare. Aceasta este Filipan Maya din clasa a XI –a D calificarea Comerciant vânzător.
Festivitatea de absolvire s-a desfăşurat în sala de festivităţi a liceului careian.













