FOTO. Premiera trupei de teatru M.E.E.M. ”Pitici pe creier” a emoționat publicul careian

Share

Emoții… cu talent! Tinerii actori amatori ai trupei M.E.E.M. de la Centrul Cultural Carei au impresionat publicul cu spectacolul de teatru „Pitici pe creier.”
Joi, 19 iunie 2025, de la ora 18:00, la Teatrul Municipal Carei a avut loc premiera spectacolului „Pitici pe creier”, adaptare scenică după „Inside out”, de Pete Docter, Ronnie Del Carmen, Meg LeFauve.
Distribuția: Bucureștean Tina, Câmpeanu Aida, Csenteri Maya, Czimerman Viktoria, Demian Alexandra, Demian Ana, Joldiș Jasminne, Meizinger Patrick, Mițicuș Ina, Oprițoiu Iris, Sabo Teodora, Vedinaș Maria, Ștefănuți Adrian.
Tinerii artiști au însuflețit, cu multă convingere și entuziasm povestea, în care Riley, adolescenta care se mută, alături de părinți într-un alt oraș, trece printr-o serie de peripeții și frământări sufletești… care îi vor schimba viața. Pe parcursul acestor întâmplări, emoțiile lui Riley au pus la cale tot felul de năzbâtii.
Aplauzele de la finalul spectacolului și emoția imprimată pe fețele spectatorilor au reprezentat un semn evident de recunoștință pentru felul în care trupa M.E.E.M. a trăit la intensitate maximă această reprezentație.
Coordonator: Adrian Ștefănuți.
Light design: Nagy Zsolt.
Foto: Dani Băbțan.
„Mulțumim pentru sprijin părinților, colegilor, reprezentanților Centrului Cultural și ai Centrului de Promovare a Turismului Cultural „Gróf Károlyi”, lui Emese, lui tanti Lenuța și tuturor celor care u făcut posibil ca acest spectacol să aibă loc. Mulțumim publicului pentru prezența în număr mare!”, transmite trupa M.E.E.M. din Carei.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura