Femeie de 66 de ani, amenințată de vecinul său. Bărbatul nu mai are voie să se apropie de ea

Share

La data de 14 iunie a.c., în jurul orei 18.40, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Satu Mare- Biroul de Ordine Publică au fost sesizați, de către o femeie de 66 de ani, din municipiul Satu Mare, despre faptul că, vecinul său, un bărbat de 47 de ani, din aceeași localitate, pe fondul unor discuții contradictorii a amentințat-o cu acte de violență.
În urma întocmirii formularului de evaluare a riscului, s-a stabilit faptul că în cauză există un risc iminent, fiind emis un ordin de protecție provizoriu pe numele bărbatului de 47 de ani, prin care acesta are obligația de a păstra o distanță minimă de 5 metri față de femeie și de domiciliul acesteia.
În cauză, cercetările sunt continuate de către polițiști.
Sursa: IPJ Satu Mare

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura