FOTO. Câştigătorii crossului olimpic de la Carei, desfăşurat în parcul dendrologic

Share

În cursul zilei de ieri, parcul dendrologic Carei a găzduit o nouă ediţie a tradiţionalului cross olimpic, desfăşurat în cadrul Zilelor Olimpice, pe două secţiuni fete şi băieţi, respectiv pe grupe de vârstă. Au participat elevi din tot judeţul Satu Mare.
La eveniment au fost prezenţi Alexandru Contraş, directorul filialei Satu Mare a Academiei Olimpice Române, şi directorul direcţiei Cultură şi Sport din cadrul Primăriei Carei, Bogdan Georgescu, oficiile de gazdă fiind făcute de antrenorul de atletism Florin Turcu.
Portalul Opinie de Carei prezintă câştigătorii crossului olimpic:
Fete:
Clasa I-II
Locul I Vaşadi Cornelia
Locul II Bumb Sopha
Locul III Pop Ziana
Clasa III-IV
Locul I Nagy Maya
Locul II Csepei Bettina
Locul III Ciocotişan Carina
Clasa V-VI
Locul I Roszel Emili
Locul II Szilagy Nora
Locul III Petruţ Maria
Clasa VII-VIII
Locul I Silaghi Briana
Locul II Remeş Anda
Locul III Schejmesi Evelin
Băieţi
Clasa I-II
Locul I Mosia Turcu Darius
Locul II Spimhirti Dominik
Locul III Guţ Răzvan
Clasa III-IV
Locul I Oşan Alexandru
Locul II Leber Gabriel
Locul III Sogor Abel
Clasa V-VI
Locul I Sala Alexandru
Locul II Papoş Rareş
Locul III Sicsai Octavian
Clasa VII-VIII
Locul I David Gabriel
Locul II Varga Mădălin
Locul III Mihalyi David
Clasa IX-X
Locul I Szupuran Andrei
Locul II Kiss David

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura