Careianca Dari Helga a jucat ieri ultimul său meci sub sigla Clubului Sportiv Budaörs (BSC), în partida disputată cu SKST Plus Hodonín în cadrul semifinalelor Cupei Europene la tenis de masă feminin.
”Ieri s-a încheiat o perioadă foarte importantă din viața mea. Am jucat ultimul meci sub sigla Clubului Sportiv Budaörs, unde, din 2020, am avut parte de numeroase experiențe, provocări și bucurii. Sunt mândră de ceea ce am obținut împreună: mai multe titluri de campioni ai Ungariei, iar anul trecut am putut sărbători împreună cucerirea Cupei Europene. Sunt recunoascătoare tuturor celor care au făcut parte din această perioadă, mulțumesc BSC!”, a declarat Dari Helga.
În sezonul viitor, Helga Dari va evolua în cadrul echipei de tenis de masă a Clubului de Atletism al Universității din Pécs (PTE PEAC).
”Sunt încântată să lucrez pentru noi obiective într-un mediu nou”, a mai adăugat careianca Dari Helga.









