În ultima partidă din returul Superligii feminine de tenis de masă, CSM Victoria Carei a întâlnit astăzi CSM Arad.
Careiencele antrenate de Mircea Podoba s-au impus fără probleme în fața adversarelor de la CSM Arad cu scorul de 3-1.
Cu șase victorii și o singură înfrângere cu campioana națională CS Steaua București, CSM Victoria Carei a încheiat pe locul al doilea returul Superligii feminine de tenis de masă.
În retur, CSM Victoria Carei a reușit să învingă pe CSM Constanța și pe Gloria Bistrița, cu care a pierdut în tur.
”Ne-am clasat pe locul al doilea în retur și așteptăm să vedem clasamentul general, dar teoretic suntem pe trei in general și semifinala o vom juca contra CSM Constanța”, a declarat antrenorul Mircea Podoba.
Echipa CSM Victoria Carei: Dari Helga, Balint Bernadett, Madarasz Dora, Fazekas Maria şi Paşcui Nicoleta.
Antrenor: Mircea Podoba.







