Careianul Eric Bicfalvi a ajuns la un acord cu Oțelul Galați!

Share

Careianul Eric Bicfalvi (37 de ani) revine în Superligă! Mijlocașul ofensiv a ajuns la un acord de principiu cu Oțelul Galați și pare o chestiune de timp până când va semna contractul cu noua echipă.
Fotbalistul a purtat discuții în această iarnă și cu Dinamo, dar cele două părți n-au ajuns la un consens.
Bicfalvi a evoluat în ultimele sezoane pentru Ural, formație din Rusia, iar acum se întoarce în România după o pauză de 9 ani. A fost dorit inclusiv de Dinamo, ultima echipă pentru care a evoluat în țară, însă nu s-a ajuns la un acord.
Deși a existat varianta unui transfer la Dinamo, negocierile cu Bicfalvi nu s-au concretizat, iar această opțiune nu mai este de actualitate. Fotbalistul a purtat discuții cu Ovidiu Burcă, antrenorul celor de la Oțelul Galați, fiind convins de proiectul propus.
„M-am hotărât să plec din Rusia şi mă tentează o revenire în Liga 1. Ar fi în curs să semnez aici şi sper să fie Ok. A fost varianta Dinamo, a picat, nu mai e actuală. Au fost discuţii şi am vorbit cu antrenorul, care m-a convins să merg acolo.
Pentru mine este important să joc fotbal de plăcere, mai am câţiva ani de jucat şi vreau să mă bucur de ei. Nu este nimic oficial, dar vorbisem cu domnul Burcă, mi-a plăcut ce mi-a spus şi cred că merg acolo.
Nu vreau să regret că m-am retras mai devreme decât trebuia. Eu sunt în România şi toată lumea este aici: familia, cei dragi. Am jucat mulţi ani în Rusia, îmi face plăcere să mă întorc.
Aştept să intru în circuit, mi-e dor de antrenamente şi sper să facem rezultate bune. Sunt convins că este un colectiv bun şi ca filozofie de joc se pliază pe ceea ce vreau”, a declarat Bicfalvi, pentru fanatik.ro.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura