Vineri, 29 noiembrie 2024, de la ora 16.30, la intrarea principală în castelul Károlyi va avea loc aprinderea oficială a iluminatului festiv în municipiul Carei, cu participarea doamnei primar Giurgiu-Kovács Mónika, anunță Centrul de Promovare a Turismului Cultural „Gróf Károlyi”.
Tot vineri va fi deschis și patinoarul din parcul dendrologic.
”Te invităm cu drag să participi la acest moment unic, după care ești așteptat la deschiderea patinoarului ”IRIS”, unul dintre locurile speciale care vor aduce un plus de bucurie în programul tău în această iarnă”, se mai arată în anunț.
”Vă așteptăm cu drag să ne bucurăm împreună de farmecul iernii”, mai transmite Centrul de Promovare a Turismului Cultural „Gróf Károlyi”.







